حسابداری

حسابداری

کسب و کارها با توجه به زمینه کاریشان به خدمات حسابداری متنوعی نیاز دارند که در عین اهمیتِ بسیار، پرهزینه و زمانبرند. اگر می خواهید به جای استخدام حسابدار تمام وقت و تمرکز روی مشکلات حسابداری، زمان ارزشمند خود را صرف گسترش کسب وکارتان کنید اطمینان داشته باشید که با برونسپاری این خدمات به شهر ارقام بهترین و کامل ترین خدمات حسابداری را از کارشناسان خبره و مجرب ما دریافت خواهید کرد.

کسب وکارها در هر نوع و اندازه ای به اطلاعات مالی دقیق از فعالیت های روزانه احتیاج دارند تا بتوانند از فرصت ها بهره برداری کنند و سودآوری بیشتری داشته باشند، همچنین تهدیدات مالی رو قبل از اینکه به بحران تبدیل شوند شناسایی کنند. ما متخصصان حسابداری خود را در اختیار شما می گذاریم تا شما بتوانید بر ساختن یک کسب وکار قدرتمند تمرکز کنید.

در ادامه به توضیح برخی از مهم ترین خدمات حسابداری شهر ارقام می پردازیم:

1. ثبت رویدادهای مالی شرکت و تنظیم دفاتر حسابداری مطابق استانداردها

حسابداری را به طور کلی می توان ثبت رویدادهای مالی یک شرکت تعریف کرد. تمامی اتفاقات روزانه شرکت شما رویدادهای مالی محسوب می شوند. نکته مهم اینجاست که بسیاری از خطاهای حسابداری زمانی رخ می دهند که این اسناد طبق یک زبان واحد ثبت نشوند و به تبع آن، صورت های مالی استخراج شده نیز اشتباه خواهند بود که منجر به تصمیم گیری های اشتباه نیز خواهند شد.

حسابداران حرفه ای شهر ارقام در زمان مناسب تمامی رویدادهای مالی شرکت شما را مطابق استانداردهای حسابداری و تحت سرفصل های درست ثبت و طبقه بندی می کنند.

۳. تنظیم و ارائه صورت های مالی مطابق استانداردهای حسابداری ملی و IFRS

در طی این سال ها بارها تجربه کرده ایم که اغلب مدیران با دیدن صورت های مالی شرکت شوکه می شوند و درمی یابند که مسیری که پیش گرفته اند چقدر از مسیر برنامه ریزی شده انحراف دارد. ما در شهر ارقام علاوه بر ارائه صورت های مالی زیر، شما را در تحلیل آنها یاری می کنیم.

۱.۳. تنظیم و ارائه ترازنامه یا صورت وضعیت مالی

ترازنامه را می توانیم به یک عکس فوری از وضعیت مالی شرکت تشبیه کنیم. با در اختیار داشتن ترازنامه، شما می توانید در یک لحظه مشخص، میزان دارایی و بدهی و اقلام آنها را به تفکیک مشاهده کنید و وضعیت کنونی شرکت را با وضعیت سابق شرکت یا بودجه اختصاص داده شده مقایسه کنید و در نهایت سریع تر و اصولی تر تصمیم گیری کنید.

همچنین از مهم ترین تصمیمات مالی شرکت ها، رسیدگی به بدهی ها و مطالبات است. همان طور که می دانید بخشی از دارایی بسیاری از شرکت ها در گرو مطالباتی است که از شرکت های دیگر دارند. در وضعیت کنونی ایران و عدم ثبات، بهتر است این مطالبات هرچه سریع تر دریافت شوند. ترازنامه به شما کمک می کند تا دوره وصول مطالبات شرکت را کاهش بدهید. همچنین دانستن میزان بدهی ها و مهلت پرداخت آنها باعث می شود برنامه ریزی بهتری برای بازپرداخت بدهی ها داشته و برای آن آماده باشید.

۲.۳. صورت سود و زیان (صورت عملکرد مالی)

صورت سود و زیان برخلاف ترازنامه محدود به یک زمان خاص نیست و به مثابه فیلمی از وضعیت شرکت در یک بازه زمانی مشخص است. این سند به مدیران نشان می دهد که انعکاس مالی عملکردشان در آن محدوده زمانی به چه صورت بوده است.

صورت های مالی به شما کمک می کنند تا در جریان موارد مصرف هزینه در شرکت قرار بگیرید و اطمینان پیدا کنید که نشتی هزینه ای وجود ندارد و به درستی در مسیر برنامه ریزی شده پیش می روید. این موضوع در استارتاپ ها و شرکت هایی که تصمیم به توسعه می گیرند اهمیت بیشتری پیدا می کند چرا که شرکت تا مدتی به دلیل صرف هزینه های توسعه ای، زیان ده خواهد بود و دانستن آیتم های این زیان حیاتی است.

صورت عملکرد مالی معمولا در بازه های سه، شش و نه ماهه ارائه می شود اما بازه های زمانی گزارش ها را می توان طبق نیاز شرکت شما مشخص کرد.

۳.۳. صورت جریان وجوه نقد

صورت جریان وجوه نقد نشان می دهد که تغییرات مربوط به ترازنامه و صورت سودوزیان چگونه بر نقدینگی کنونی شرکت شما تأثیر می گذارد.

با توجه به شرایط فعلی کشور، گردش وجوه نقدی اهمیت بیشتری پیدا کرده است و برنامه ریزی های مالی و وصول مطالبات شرکت ها کمتر از طریق اعتبار و چک های مدت دار انجام می گیرد چرا که آینده شرکت ها شفاف و مشخص نیست. ما در شهر ارقام با داشتن تجربه در صنایع مختلف می توانیم با ارائه صورت گردش وجوه نقد، شما را در یافتن نقطه بهینه ای برای میزان بدهی ها یا مطالبات و هدایت شرکت در این مسیر یاری کنیم.

۴. حقوق و دستمزد و اجرای آن

تهیه و تنظیم لیست های حقوق و دستمزد پیچیدگی های خاص خود را دارند که همین موضوع سبب شده در خدمات حسابداری شهر ارقام به عنوان یک خدمت مستقل از آن یاد کنیم.

بررسی وضعیت بیمه برای هریک از پرسنل، تهیه اسناد مورد نیاز برای ارسال به سامانه لیست مالیات حقوق، نحوه محاسبات مربوط به پورسانت و اضافه کاری و شب کاری و تعطیل کاری و … ازجمله چالش های این فرایند بخصوص در شرکت های تولیدی و پیمانکاری است.

علاوه بر این بسیاری از شرکت ها تمایل دارند تمامی موارد مربوط به حقوق و دستمزد را برون سپاری کنند به طوری که هیچ ردی از آنها در داخل شرکت برجا نماند. یکی از دلایل آن تخصصی شدن مشاغل است و اینکه میزان پرداختی افراد حتی در یک پست یکسان و در یک دپارتمان ممکن است متفاوت باشد. بنابراین چنین سرویسی از تعارضات داخلی تا حد امکان جلوگیری می کند. نگرانی دیگرِ مدیران ایجاد تغییرات عمدی در اعداد مربوط به حقوق و دستمزد است که با برون سپاری محاسبات، خیال همگی از این بابت راحت می شود.

ما در شهر ارقام می توانیم بهینه ترین سیستم حقوق و دستمزد را با توجه به مقتضیات کسب وکار و خواسته های شما، ایجاد کنیم و در قالب طرح هایی با مزایا و هزینه های مختلف در اختیار شما قرار بدهیم. سپس طرح انتخابی شما را به عنوان زیر ساخت در نظر بگیریم و هر ماه مجددا مبالغ قابل پرداخت را با اعمال درست بیمه و مالیات محاسبه کنیم و لیست نهایی را به همراه نحوه پرداخت به هر پرسنل به مدیریت سازمان تحویل بدهیم.