خدمات مالی

هدف موسسه شهر ارقام در راستای تسهیل خدمات مالی به صاحبان کسب و کار و کمک به مدیران جهت تمرکز بر گسترش و پیشرفت مجموعه تحت نظر خود است ،لذا باتوجه به اهمیت بخش مالی و چالش های پیش رو بابت مالیات ،صورتهای مالی ، گزارشات حسابرسی موسسه شهر ارقام با قبول این مسئولیت مهم اصطلاحا باری از دوش مدیران مجموعه ها  برداشته است .

به عنوان یک مدیر، زمانی می توانید بهترین تصمیم را برای سازمان تان بگیرید که اطلاعات مالی صحیح و تحلیل پذیری در اختیار داشته باشید. در واقع اطلاعات مالی توسط مدیران برای سه عملکرد اصلی مدیریتی شامل؛ برنامه ریزی، اجرا و کنترل استفاده می شوند. همچنین این اطلاعات برای تعیین بودجه، تحلیل گزینه های مختلف از نظر هزینه ای، تعدیل یا تغییر برنامه ها و کنترل و نظارت بر فرایندهای جاری به کار می رود.

ما در شهر ارقام با بررسی و تحلیل وضعیت شرکت شما و همچنین تحلیل محیط صنعتی که در آن به فعالیت مشغولید، ریسک تصمیمات مالی شما را به حداقل خواهیم رساند. خدمت مشاوره مالی ما به شما کمک خواهد کرد که نه تنها از اشتباهات جلوگیری کنید بلکه فرصت های پیش رویتان را شناسایی و از آنها بیشترین استفاده را ببرید.

ایفای نقش مدیریت مالی در شرکت های کوچک و متوسط

مدیران و صاحبان کسب وکار  اغلب زمان سر و کله زدن با اعداد و ارقام را ندارند. آنها برای اینکه در جریان وضعیت کلی شرکت قرار بگیرند و بتوانند با حفظ دقت، با سرعت بیشتری تصمیم گیری کنند، از گزارش نسبت های مالی کمک می گیرند. نسبت های مالی زیر معمولا در این باره برای مدیران راهنما و راهگشا هستند:

 

  • نسبت های سودآوری: میزان ﻣﻮفقیت ﺷﺮﻛﺖ در سودآوری؛
  • نسبت های نقدینگی: توانایی شرکت در پرداخت بدهی های کوتاه مدت؛
  • نسبت های فعالیت: میزان ﻛﺎرآیی ﺷﺮﻛﺖ در به کارگیری منابع؛
  • نسبت های اهرمی: میزان تأمین نیازهای مالی شرکت از طریق بدهی (منابع دیگر)؛
  • نسبت های ارزش گذاری و رشد: میزان پتانسیل شرکت برای رشد در آینده.

 

البته نسبت های دیگری مانند کیفیت سود، کیفیت فروش و … هم وجود دارند که در صورت لزوم آنها هم محاسبه، ارائه و تحلیل می شوند.

اغلب مدیران با وجودی که می دانند این نسبت های مالی تصویر بسیار جامعی از وضعیت شرکتشان ارائه می دهد اما کمتر از آن استفاده می کنند؛ چون تحلیل وضعیت با این نسبت ها اصول خاصی دارد. همچنین به تجربه زیادی در زمینه تصمیم گیری نیاز دارد.

ما در شهر ارقام نسبت های مالی را متناسب با مقتضیات شرکت شما و با توجه به شاخص های موجود در صنعت، همچنین با توجه به اطلاعات سال های پیشین، تحلیل می کنیم.

در گام بعد، تلاش می کنیم تا علت بهبود یا تضعیف هر نسبت را برایتان ریشه یابی کنیم. در نهایت راهکارهای پیشنهادی مان را برای خروج از بحران یا افزایش بهره وری مالی و عملیاتی به شما ارائه می دهیم.

سند نهایی مشاوره مالی به شما کمک می کند نقاط قوت و ضعف کسب وکار خود را شناسایی کنید. همچنین بهترین راهکارها را برای بهبود نقاط ضعف و بهره گیری از نقات قوت مالی شرکتتان به کار بگیرید.