سوالات متداول

هر سوالی دارید از ما بپرسید

آیا شما سوال حسابداری دارید ؟

در این صفحه هر سوالی که در حوزه حسابداری، مالی، مالیاتی، حسابرسی، مشاوره مالی و مالیاتی و شرکت حسابداری و نحوه بهره مندی از خدمات شرکت حسابداری وجود داشته باشد پاسخ داده شده است.

 
 

 

 

از ما بپرسید

سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ خود را پیدا نکردید، سؤال خود بپرسید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.


  سوالات متداول

  سوالاتی که به کرات پرسیده شده

  اطلاعات مالی و حسابداری برای مدیران سازمان چه مواردی است؟

  مدیران شرکت های بزرگ و کوچک باید نظارت دقیقی بر امور مالی و حسابداری سازمان داشته باشند تا در آینده مشمول جرایم مالی نشوند. حداقل اطلاعاتی که یک مدیر سازمان باید بر آن ها اشراف داشته باشد عبارتند از: 1- زمان تشکیل پرونده های مالی و مالیاتی سازمان 2- چگونگی نگهداری دفاتر مالی و حسابداری سازمان 3- چگونگی تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی 4- نحوه ارائه گزارشات مالی و مالیاتی سازمان و اطلاع از اظهارنامه ارزش افزوده 5- نحوه ارائه گزارشات مالی فصلی سازمان

  چرا به جای دفاتر قانونی از نرم افزار های پرکاربرد حسابداری استفاده نمیشود؟

  بر اساس بخشنامه (۱۱۸/۹۴/۲۰۰-۹/۱۲/۹۴) استفاده از نرم افزار های حسابداری به جای تحریر دفاتر قانونی پیش بینی نشده و تنها در اصلاحیه های جدید بند ۱-۳ ماده ۶ استفاده از نرم افزار های حسابداری برای نگهداری اطلاعات دفاتر قانونی مجاز شده است اما لازم است که خلاصه ثبت های انجام شده در دفاتر انجام شود.

  مهلت زمانی ارسال معاملات فصلی چقدر است؟

  برای آن که گزارش صورت معاملاتی فصلی ارائه شود باید 1/5 ماه بعد از پایان هر فصل ارسال شود.

  حسابرسی سازمان چقدر زمان میبرد؟

  بر اساس حجم کار و ، اسناد حسابداری، تعداد حساب های شرکت و تعداد طرف حساب های سازمان زمان مورد نیاز برای حسابرسی تعیین میشود.

  اظهارنظر حسابرسی چیست؟

  در صورتی که حسابرس به این نتیجه برسد که نتایج مالی بر اساس استاندارد های حسابداری تغییرات مطلوبی دارد اظهار نظر مقبول حسابرسی میباشد. اگر در صورت های مالی تحریفی صورت گرفته شده باشد اظهار نظر مشروط میباشد. اگر حسابرس مدارک کافی برای اعلام تحریف در صورت های مالی داشته باشد گزارش حسابرس به صورت مردود ارسال میشود.

  سایر سوالات

  سوالات عمومی
  آیا برون سپاری بخش حسابداری سازمان به همه توصیه میشود؟

  برون سپاری خدمات حسابداری از جمله کارهایی است که در چند سال اخیر به دلایل متعدد طرفداران زیادی پیدا کرده است. با برون سپاری حسابداری میتوان سریع تر به اهداف سازمان دست یافت و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است. اگر مدیریت سازمانی را بر عهده دارید که برای اهداف خود برنامه ریزی دارید برون سپاری واحد حسابداری میتواند هم هزینه های پرسنلی را کاهش دهد و نفع اقتصادی برای شما داشته باشد و هم باعث بهره وری نیروی انسانی و رسیدن سریع تر به اهداف سازمان شود

  چگونه مالیات کمتری بپردازیم؟

  راهکار های قانونی برای کاهش حداکثری مالیات از مهمترین خدماتی است که در مشاوره مالیاتی به شما ارائه میشود. این کار تنها از عهده مشاوران مالیاتی با تجربه و کاربلد برمیاید که برای مشاغل مختلفی امور مالیاتی را بر عهده گرفته باشند. مشاوران مالیاتی شرکت شهر ارقام  با برترین و متخصص ترین کارشناسان مالیاتی برای ارائه خدمات در خدمت شما میباشند.

   
   

   

   

   خانه خدماتتماس درباره ما